29.9k views
2 votes
The grocery store sells 4 cans of soup for $3.60.

What is the unit price?

copy and paste the site for the photo of the work

User Hai Dinh
by
5.1k points

2 Answers

14 votes
90 cents, 3.60/4 and you get the right answer
User Peter Sobot
by
4.9k points
3 votes
90 cents
3.60 divided by 4
User Radesix
by
4.8k points