menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
The grocery store sells 4 cans of soup for $3.60. What is the unit price? copy and paste the site for the photo of the work
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
The grocery store sells 4 cans of soup for $3.60. What is the unit price? copy and paste the site for the photo of the work
asked
Sep 20, 2022
29.9k
views
2
votes
The grocery store sells 4 cans of soup for $3.60.
What is the unit price?
copy and paste the site for the photo of the work
Mathematics
middle-school
Hai Dinh
asked
by
Hai Dinh
8.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
14
votes
90 cents, 3.60/4 and you get the right answer
Peter Sobot
answered
Sep 21, 2022
by
Peter Sobot
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
90 cents
3.60 divided by 4
Radesix
answered
Sep 24, 2022
by
Radesix
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org