Answer:
S=O
Step-by-step explanation:
The bond energies of the given compounds are:
O-O bond energy = 142 kJ/mol
O=O bond energy = 495 kJ/mol
O-F bond energy = 190 kJ/mol
S=O bond energy = 523 kJ/mol
Therefore, the S=O bond has the highest bond energy at 523 kJ/mol.