208k views
5 votes
A 3-meter roll of brown paper costs $0.71. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

User Grandrew
by
8.2k points

1 Answer

1 vote

Answer:

$0.24 per m

Explanation:

User Sam Beckham
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories