14.5k views
0 votes
Diane pays $3.84 for a bag of 16 tangerines.

Find the unit price in dollars per tangerine.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

User Aateeque
by
6.7k points

1 Answer

3 votes
your answer is 24 cents
User Raj Kavadia
by
7.0k points