129k views
4 votes
Write each rate as a unit rate. $ 46 for 5 toys.

User Naeluh
by
7.2k points

1 Answer

4 votes

Answer:

$9.20 per toy or $9.20/1

Explanation:

$46/5 hours=9.2

User Dnuttle
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories