Answer: $ 0.62
Explanation:
First, find out the cost of each bottle:
$4.69/ 36 bottles = $0.1297
= $0.13
Therefore, the profit is:
$0.75 - $0.13 = $ 0.62
8.5m questions
11.2m answers