Answer:
Explanation:
Out of the 15500 students, 15500 * 4/5 = 12400 students drink coffee.
Out of those students who drink coffee, 12400 / 8 = 1550 students add cream.
So, 1550 students drink coffee with cream.
4 out of 5 students drink coffee, so the number of students who drink coffee is 15500 * 4 / 5 = 12400.
1 out of 8 students who drink coffee add cream, so the number of students who drink coffee with cream is 12400 / 8 = 1550.
7.9m questions
10.6m answers