70.8k views
4 votes
Greta buys 5 pens for $3.45. how much does each pen cost Helpppppp

User Lardois
by
7.9k points

1 Answer

5 votes

Answer: $0.69

Step-by-step explanation: Divide $3.45 by 5 :)

User Bartezr
by
7.8k points