Explanation:
12/10.1
16.85/13
21.61/15
The best way, in my opinion, is to divide each price by it's respective inches. Doing that you will see the cost per inch. the cheapest one is the best deal.



Seeing these 3, the cheapest was $1.19, making the small pizza the best deal because you get the best price per inch