menu
Qammunity
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A shop keeper bought 26 apples from a fruit vendor for $37.70. How much did each apple cost? PLEASE ADD A PICTURE TO HELP ME PLS!!!!!!!!!!!
asked
May 13, 2024
49.8k
views
5
votes
A shop keeper bought 26 apples from a fruit vendor for $37.70. How much did each apple cost?
PLEASE ADD A PICTURE TO HELP ME PLS!!!!!!!!!!!
Mathematics
college
Furi
asked
by
Furi
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
Answer:each apple cost $1.45
Step-by-step explanation:l----------l
Jared Nielsen
answered
May 17, 2024
by
Jared Nielsen
7.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 25, 2024
157k
views
A shop keeper bought 26 apples from a fruit vendor for $37.70. How much did each apple cost? Estimate it. Draw a Picture to show your work. Feedback: Do not just put the answer, you have to draw a picture
Kazi Manzur Rashid
asked
Feb 25, 2024
by
Kazi Manzur Rashid
8.6k
points
Mathematics
college
1
answer
4
votes
157k
views
asked
Aug 11, 2024
81.7k
views
A shop keeper bought 26 apples from a fruit vendor for $37.70. How much did each apple cost? PLEASE ADD A PICTURE to HELP ME PLS!!!!!!!!
Paul Fisher
asked
Aug 11, 2024
by
Paul Fisher
7.8k
points
Mathematics
college
1
answer
4
votes
81.7k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Mr. Jacob is 55 years old and tony is 7 years old. in how many years will mr. Jacobs be 4 times as old as Tony
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity