49.8k views
5 votes
A shop keeper bought 26 apples from a fruit vendor for $37.70. How much did each apple cost?

PLEASE ADD A PICTURE TO HELP ME PLS!!!!!!!!!!!

User Furi
by
8.1k points

1 Answer

5 votes

Answer:each apple cost $1.45

Step-by-step explanation:l----------l

User Jared Nielsen
by
7.6k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories