Answer:
8.35
Explanation:
divided 5 by 41.75. trust
$8.35
One pound of pecans would cost approximately $8.35, rounded to the nearest cent. To find this, divide the total cost by the number of pounds: $41.75 รท 5 pounds = $8.35 per pound.
8.6m questions
11.3m answers