menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 4-quart container of window cleaner costs $12.48.What is the price per cup?
asked
Sep 13, 2024
111k
views
2
votes
A 4-quart container of window cleaner costs $12.48.What is the price per cup?
Mathematics
college
Chrisramon
asked
by
Chrisramon
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
Answer:1.28
Explanation:
Lefteris Laskaridis
answered
Sep 18, 2024
by
Lefteris Laskaridis
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Nov 28, 2024
80.7k
views
A 32-cup container of window cleaner costs $29.12. What is the price per quart?
Moin Shirazi
asked
Nov 28, 2024
by
Moin Shirazi
8.2k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
80.7k
views
asked
May 19, 2024
195k
views
An 8-quart container of window cleaner costs $34.24. What is the price per cup?
KayoticSully
asked
May 19, 2024
by
KayoticSully
8.0k
points
Mathematics
college
1
answer
1
vote
195k
views
asked
Dec 14, 2024
195k
views
A 2-gallon container of window cleaner costs $34.24. What is the price per quart?
Robert Harris
asked
Dec 14, 2024
by
Robert Harris
8.7k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
195k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org