Answer:
$64.78
Explanation:
Proportions:
50 copies >>>> $2.05
1580 copies >>>> $C
C = 1580"2.05/504
C = 64.78
=$64.78
If. 50 copies. = $2.05
than. 1,580 copies = ?
1580/50 × $2.05
=3239/50
=64.78
Therefore if the cost of 50 copies is $2.05 than the cost of 1,580 copies is $64.78.
7.7m questions
10.4m answers