211k views
21 votes
Which is a better deal: 4 pounds of apples for $1 or 9.534
kilograms per dollar?

2 Answers

10 votes

Answer:

9.534 kg per dollar is the better deal

Explanation:

when you covert 9.534 kg to lb you'll get 21.019 pounds which is a much better deal than 4, and because 21>4

User Carl Woodhouse
by
4.7k points
14 votes
I need point sorry I need point sorry I need point sorry
User Aplavin
by
5.5k points