124k views
3 votes
A shop charges $2.56 for a small 8-ounce soft drink. What is the cost per ounce?

User Ceezy
by
7.2k points

1 Answer

0 votes

Answer:0.32$

Step-by-step explanation:2.56/8=0.32$

User Alexandro Pineda
by
7.7k points