230k views
2 votes
Lunch for the class costs $123.84. The class has 32 members. How much does it cost for each individual person's lunch?

User Kevin Sun
by
7.0k points

2 Answers

4 votes
It would be $3.87. Because $123.84 / 32 is $3.87
3 votes

Answer:

$3.87

Explanation:

$123.84 / 32 = $3.87

So, each individual person's lunch costs $3.87

User Visortelle
by
7.9k points