181k views
3 votes
Context
You earn $56 for walking your neighbor's dog for 8 hours. What is the unit rate?

1 Answer

1 vote

Answer:

$7

Explanation:

56/8 =7

User PuZ
by
7.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories