102k views
3 votes
A 2-pack of ice cream sandwiches costs $0.68. What is the unit price?

User Igorepst
by
8.9k points

2 Answers

6 votes

Answer: $0.34

Step-by-step explanation: $0.68 / 2 = $0.34

User HerbN
by
7.7k points
7 votes
the unit price would be $0.34.
User Wietse Venema
by
7.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories