102k views
3 votes
A 2-pack of ice cream sandwiches costs $0.68. What is the unit price?

User Igorepst
by
8.1k points

2 Answers

6 votes

Answer: $0.34

Step-by-step explanation: $0.68 / 2 = $0.34

User HerbN
by
7.1k points
7 votes
the unit price would be $0.34.
User Wietse Venema
by
6.5k points