190k views
4 votes
An 8-meter roll of yellow fabric costs $40.00. What is the unit price?

User TJChambers
by
8.1k points

2 Answers

3 votes
The answer would be 5 dollars per item because you divide 40 by 8
User Thran
by
8.2k points
3 votes

Answer:

49.00

Explanation:

try it before u cry about it

User AntonB
by
8.4k points