31.8k views
5 votes
A 7-pack of movie tickets costs $64.33. What is the unit price?

User Djalonso
by
8.5k points

2 Answers

4 votes

Answer: 9.19

Step-by-step explanation:64.33/7=. $9.19 per 1 movie ticket

User Nico Mee
by
8.2k points
6 votes
$9.19 per item long ticket cost $9.19
User Andreas Gassmann
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories