131k views
4 votes
A 3-kilogram bag of sand costs $10.20. What is the unit price?

User Pbskumar
by
8.6k points

2 Answers

4 votes

Answer:

3.4

Explanation:

User Slcott
by
7.5k points
6 votes

Answer: $3.40

Explanation:

User Kiarash Alinasab
by
7.9k points