Answer: The unit price is $2.20 per kilogram of apples
Explanation:
Divide $8.80 with 4
8.80/4 = 2.20 per kilogram
Answer: 0.455
I figured how to get $1? (The unit price?) so I did 4 divided by 8.8
8.3m questions
10.9m answers