170k views
0 votes
If 9 movie tickets cost $18, what is the unit price of the
movie tickets?

User MeltingDog
by
8.1k points

2 Answers

1 vote

Answer:

You can do it by dividing 18 by 9 and you would get 2.

ANSWER: 2

User Chibani
by
8.1k points
4 votes

Answer:

Explanation:

the answer is 162 I now this because I took the quiz and got a 100% just for that answer so I hope this is helpful

User Ivo Coumans
by
7.8k points

No related questions found