56.4k views
4 votes
A 4-pack of corn dogs costs $3.00. What is the unit price?
per corn dog

User Cnu
by
5.2k points

2 Answers

8 votes

Answer 0.75

Step-by-step explanation: 3.00 divided by 4

User Mohamed Elkassas
by
5.7k points
7 votes
0.75 cents per born dog I believe
User Wayne Hartman
by
6.0k points