56.4k views
4 votes
A 4-pack of corn dogs costs $3.00. What is the unit price?
per corn dog

User Cnu
by
8.4k points

2 Answers

8 votes

Answer 0.75

Step-by-step explanation: 3.00 divided by 4

User Mohamed Elkassas
by
8.3k points
7 votes
0.75 cents per born dog I believe
User Wayne Hartman
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories