Answer:
$20377.50
Explanation:
A = P(1 + r)t
P = 1300
r = 4.5% = 0.045
t = 15 years
Let's solve
A = 1300(1 + 0.045)15
A = 1300(1 .045)15
A = $20377.50
7.9m questions
10.5m answers