4.9k views
15 votes
A 4-pack of golf balls costs $11.60. What is the unit price?

2 Answers

10 votes

Answer:

2.9 :)

Explanation:

User Pageman
by
5.5k points
4 votes

Answer:

2.9

Explanation:

11.6 divided by 4 equals 2.9

User Omar Darwish
by
4.7k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.