Answer:
6.67 hour per day
Explanation:
If
=8 hours a day = 12 days
then
= ? = 10 days
= 10/12 × 8hours per
= 6.67 hours per day.
9.6 hours
12×8 would equal the amount of hours it takes to complete the job in 12 days so you simply divide that number by 10 which will give you 9.6h
7.8m questions
10.5m answers