Answer:
3
Explanation:
Given,
v = 54
l = 6
w = 3
To find : Value of h = ?
Formula : -
v = lwh
h = v/lw
h = 54/( 6 × 3 )
= 54/18
h = 3
Hence, the value of h is 3.
7.7m questions
10.4m answers