188k views
1 vote
A 3-gallon container of disinfectant costs $36.24. What is the price per quart?

User Raugfer
by
8.6k points

1 Answer

3 votes

Answer:

10.74666666666667 per quart

Explanation3 divided 36.24

User Ravenwing
by
8.0k points

Related questions

1 answer
0 votes
137k views
1 answer
3 votes
87.3k views