213k views
19 votes
Which has a unit price of $4.121case?

A. 3 cases for $12.57
B. 4 cases for $16.44
C. 5 cases for $21.25
D. 6 cases for $24.72

2 Answers

11 votes
The answer to your problem would be D
User Sakshi Nagpal
by
7.5k points
2 votes

Answer:

D

Explanation:

$24.72 divided by 6 = $4.12

User Limco
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories