64.5k views
0 votes
A crate of oranges cost $24 and contains 4 bags of oranges how much does 1 bag cost?

2 Answers

4 votes
$6.00 because 24/4=6
User Tuddy
by
8.5k points
4 votes
$6
Why?
24 / 4 = 6
I hope this helped! Please ask more questions!!!!
User Sergio Gragera
by
7.9k points

No related questions found