202k views
3 votes
An after school job pays $46.50 for 6 hours. What is the unit rate?

User Ran
by
8.2k points

1 Answer

5 votes
What I would do is divide $46.50 by 6 and see what I get. What did you get?

User Michael Rut
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.