94.7k views
3 votes
Sandra spent $21 to purchase 6 plates. What is the unit rate for each plate purchased?

User Arnaudjnn
by
7.8k points

1 Answer

4 votes
$3.50 because 21/6=3.50

User Dvdsmpsn
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.