30.9k views
4 votes
What is $11.49 for 3 packages

User Markroxor
by
8.9k points

2 Answers

2 votes
$11.49/ 3 packages= $3.83/package

The final answer is $3.83/package~
User Jiyun
by
7.2k points
0 votes
The unit rate for each package would be $3.83 because $11.49 divided by 3 equals $3.83
User Daniel Bastidas
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories