53.2k views
24 votes
1. Find the unit rate per sandwich. Round to the

nearest hundredth if necessary: $210 for 50
sandwiches.

2 Answers

3 votes

Answer:

$4.20

Explanation:

You take 210 and divide it by 50 and then it equals out to $4.20. Hope this helps! <3

User John Kitchin
by
5.1k points
12 votes
$4.2 because $210 dived by 59 is 4.2
User GeneSummons
by
5.2k points