menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
John purchased 1/4 lbs of hamburger for $0.75. How much did the hamburger cost per pound?
asked
Jul 2, 2017
160k
views
4
votes
John purchased 1/4 lbs of hamburger for $0.75. How much did the hamburger cost per pound?
English
middle-school
GKelly
asked
by
GKelly
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
The hamburger costs $3 per pound.
Cokes
answered
Jul 4, 2017
by
Cokes
7.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
The cost of the Hamburger is $3 a lb.
Hope that helps
Tmporaries
answered
Jul 8, 2017
by
Tmporaries
7.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
Passe para a voz passiva: - Kevin asked Dennis a question -Somebody Build the house last year -She gives him a box
Who is the author of Alice's Adventures in Wonderland'??
why is mercury usually hard to see without a telescope?
Transforme em voz passiva: They don't speak English in this shop
How many words can you make out of scotland
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org