136k views
20 votes
Which is a better deal: 8oz of shampoo for $0.89 of shampoo for $1.47? PLS HELP ME QUICKLY ILL LOVE YOU FOREVER <33 THIS IS A MATH PROBLEM BTW LOL

User Chansen
by
4.0k points

1 Answer

11 votes

Answer:

$1.47

Explanation:

User Branko Sego
by
5.2k points