menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Find the unit rate. $121.50 for working 18 hours
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Find the unit rate. $121.50 for working 18 hours
asked
Oct 18, 2015
65.5k
views
2
votes
Find the unit rate.
$121.50 for working 18 hours
Mathematics
high-school
Spencercw
asked
by
Spencercw
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
unit rate will be 6.75$ an hour, 121.5/18
Bing
answered
Oct 19, 2015
by
Bing
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
0
votes
6.75 per hour
121.50/18 = 6.75
Lethjakman
answered
Oct 24, 2015
by
Lethjakman
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org