185k views
3 votes
The cost of 3 scarves is $26.25. What is the unit price

2 Answers

3 votes
The unit price is just the price of one scarf, so 26.25/3=8.75

the answer is $8.75
User KlajdPaja
by
8.8k points
2 votes
$8.75
....................
User Matthewr
by
8.2k points

Related questions

asked May 23, 2017 60.5k views
Leigh asked May 23, 2017
by Leigh
7.8k points
2 answers
1 vote
60.5k views
1 answer
1 vote
106k views
asked May 20, 2018 106k views
Scadge asked May 20, 2018
by Scadge
8.1k points
1 answer
0 votes
106k views