172k views
3 votes
Unit rate for 14 lb for $2.99

User Dallonsi
by
8.4k points

1 Answer

3 votes
14/2.99=1/x
14x=2.99(1)
x=2.99/14
x=0.213571429

User Timothy Tuti
by
8.2k points

No related questions found