Find the unit price (price per bottle)
$3.79 ÷ 6 = $.63 a bottle (approximately)
$4.50 ÷ 9 = $.50
$6.89 ÷ 12 = $.57 (approximately)
So your best bet is the 9 pack.
You will find that sometimes your best value is not to buy the greatest amount of a product.