108k views
20 votes
Which is the better buy 6 bagels for $4.20 12 bagels for 7.80

User Akiko
by
8.6k points

1 Answer

3 votes
6 for 4.20 because it’s about $1.45 for each bagel and 12 for 7:80 is about $1.53 for each
User Superkhau
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories