108k views
20 votes
Which is the better buy 6 bagels for $4.20 12 bagels for 7.80

User Akiko
by
7.7k points

1 Answer

3 votes
6 for 4.20 because it’s about $1.45 for each bagel and 12 for 7:80 is about $1.53 for each
User Superkhau
by
6.5k points