126k views
5 votes
Six oranges cost $5.34. how much does 1 oranges cost?

User Knnhcn
by
7.9k points

2 Answers

2 votes
to find the answer you will divide $5.34 divided by six to get the value of one orange the answer being: 0.89$
User Bad
by
8.6k points
4 votes
.89 because 5.34 divided by 6 is .89
User Jskinner
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories