menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Six oranges cost $5.34. how much does 1 oranges cost?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Six oranges cost $5.34. how much does 1 oranges cost?
asked
Aug 16, 2016
126k
views
5
votes
Six oranges cost $5.34. how much does 1 oranges cost?
Mathematics
middle-school
Knnhcn
asked
by
Knnhcn
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
to find the answer you will divide $5.34 divided by six to get the value of one orange the answer being: 0.89$
Bad
answered
Aug 18, 2016
by
Bad
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
.89 because 5.34 divided by 6 is .89
Jskinner
answered
Aug 20, 2016
by
Jskinner
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org