147k views
2 votes
3.5 hours; $10
What is the unit rate per hour?

User Havald
by
7.8k points

2 Answers

2 votes
$2.86/h

To find the unit rate, divide $10 by 3.5 hours

User Sirtao
by
8.2k points
3 votes
the answer is $2.86 because it isthat much per hour
User Cing
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.