156k views
2 votes
Aiden paid $1.50 for 5 pounds of watermelon.What is the unit price for the watermelon?

User Wiika
by
8.1k points

1 Answer

1 vote
$1.50 ÷ 5 = $.30 per pound
User KoldTurkee
by
7.9k points

No related questions found