Answer:
The answer is D. It is roughly $2.29 for one kilogram of apples.
Explanation:
4 / 1.5 = 2.6
5 / 2 = 2.5
7 / 2 = 3.5
8 / 3.5 = 2.2
5.9m questions
7.6m answers