95.1k views
2 votes
You can buy 30 cans of soda for $6. what is the cost per can?

User Sbaar
by
8.4k points

2 Answers

2 votes
.20 cents each because 6/30 equals .2 or .20


User Tom Glover
by
8.3k points
2 votes
each can is 20 cents each
User PavlinII
by
7.4k points

No related questions found