menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
I can buy 7 cookies for $7.28. How much does one cookie cost? Setup the proportion that you need to solve, show answer below.
asked
Oct 7, 2022
69.5k
views
18
votes
I can buy 7 cookies for $7.28. How much does one cookie cost? Setup the proportion that you need to solve, show answer below.
Mathematics
high-school
Pope
asked
by
Pope
8.2k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
10
votes
Answer:
1 cookie costs $1.04
Explanation:
7/7.28 = 1.04
Cedrickchee
answered
Oct 11, 2022
by
Cedrickchee
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org