98.1k views
3 votes
Jerry bought 4 DVDs for $25.20. What was the unit rate?

1 Answer

3 votes
To find the unit rate of this problem just take 25.2/4 which equals $6.3 per unit Enjoy!=)
User Zunilda
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories